O Nas
Szanowni Państwo,
Staramy się z uważnością I życzliwością towarzyszyć Państwu w procesie zmiany, niezależnie czy jest to uwalnianie się od czegoś czy też otwieranie się na coś.
W pracy terapeutycznej odwołujemy się głównie do różnych podejść powstałych w obrębie trzeciej i czwartej fali psychoterapii a więc do terapii poznawczo-behawioralnej, terapii ACT oraz DBT z mocnym wpływem nurtów opartych na uważności i współczuciu. Proszę się tym jednak za bardzo nie przejmować, bo pracujemy zawsze z niepowtarzalną osobą czyli z każdym z Państwa indywidualnie a nie z metodą czy podejściem. Zawsze dostosowujemy sposób naszego towarzyszenia w Państwa zmianie do Waszych potrzeb.
Psychoterapia i konsultacje psychologiczne
Dr n. med. Tomasz Schneider
Absolwent psychologii Uniwersytetu Jagiellońskiego i doktor nauk medycznych Polskiej Akademii Nauk. Przez 20 lat zajmował się badaniami nad zaburzeniami psychicznymi i farmakologią układu nerwowego. Wieloletni wykładowca i pracownik naukowy na czołowych brytyjskich uniwersytetach, m.in., Oxford University, University of Durham, czy King’s College London. Autor kilkudziesięciu prac naukowych i rozdziałów w książkach dotyczących zaburzeń psychicznych.
Ukończył liczne szkolenia, warsztaty i studia podyplomowe z zakresu psychoterapii i psychotraumatologii; m.in., studium terapii uzależnień, mindfulness w terapii uzależnień, terapia akceptacji i zaangażowania (ACT), uzależnienia behawioralne, terapia oparta na współczuciu (CFT).
Nauczyciel terapii poznawczej opartej na uważności (MBCT i MBCT-L) certyfikowany przez Fundację Rozwoju Mindfulness w Warszawie i Oxford University.
Warsztaty i szkolenia
Ewa Kaian-Kochanowska
Nauczycielka Metody Redukcji Stresu Opartej na Uważności (MBSR) certyfikowana w Institute for Mindfulness-Based Approaches w Niemczech oraz terapeutka MBCT (Mindfulness-Based Cognitive Therapy) certyfikowana w Oxford Mindfulness Centre. Prowadzi kursy redukcji stresu na bazie uważności, warsztaty, wykłady o uważności oraz zajęcia mindful jogi. Jest nauczycielką akademicką na studiach podyplomowych Uniwersytetu SWPS w Sopocie i we Wrocławiu.
Ukończyła 4-letnie szkolenie psychoterapeutyczne w nurcie Analizy Bioenergetycznej Alexandra Lowena w Warszawie pod kierunkiem Marzeny Barszcz afiliowanym przez Florida Society for Bioenergetic Analysis oraz roczne intensywne szkolenie w terapii poznawczo-behawioralnej zaburzeń osób dorosłych.
Twórczyni projektu i założycielka Kliniki Stresu. Autorka publikacji z zakresu zastosowania uważności w edukacji. Absolwentka Uniwersytetu Gdańskiego, studiów podyplomowych na Uniwersytecie Jagiellońskim oraz wielu kursów prowadzonych w Polsce, UK, USA i Holandii. Autorka książek “Uważność. Spokojny umysł, jasne myśli, dobre życie” i “Dobry oddech”.
Jest wiceprezesem Fundacji Rozwoju Mindfulness.
Paweł Gutral
Absolwent kierunku Organizacja i Zarządzanie na Uniwersytecie Gdańskim oraz kierunku Relaksacja i Joga na AWF Warszawa. Ukończył również kurs POP-u w Polskim Towarzystwie Psychologii Procesu w Warszawie oraz szkolenie nauczycielskie Terapii Poznawczej Opartej Na Uważności MBCT i MBCTL w Oxford Mindfulness Centre przy współpracy z Fundacją Rozwoju Mindfulness.
Założyciel „Akademii redukcji stresu”, pod szyldem której prowadzi warsztaty, szkolenia i wykłady dotyczące sposobów radzenia sobie ze stresem. Współpracuje z wieloma firmami ze sfery publicznej: Gdański Ośrodek Sportu, Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, Gdańska Fundacja Przedsiębiorczości, Centrum Sztuki Współczesnej Łaźnia, Instytut Adama Mickiewicza, oraz ze sfery prywatnej: mBank, Dellner, Kemira, Blue Media, Zwierciadło i inne.
Od ponad 20 lat praktykuje medytację i pracę z ciałem. Swoje doświadczenie zdobywał na różnych ścieżkach od buddyzmu Mahajany, przez Zen, po Vipassanę wg mistrza Goinki. Jako jedna z nielicznych osób spoza Japonii ukończył wytrzymałościowy trening medytacyjny „NANAMARU”, zwieńczeniem którego było zdobycie góry Fuji. Praktykował również w klasztorze Wat Po Tam Wua w Tajlandii.